Biochalupa jako malovaná

Zakladatelem rodinného podniku je dnes už bezmála osmdesátiletý Illmar Tessman, původním povoláním psycholog, pražský rodák – v mládí postižený po konci druhé světové války odsunem. Během svého plodného života prošel kus světa a postupně se dopracoval k poznání, že zdravý způsob života spočívá v souladu člověka a přírody. Odtud zjevně pramení i jeho schopnosti biotronické, které ve zdejší krajině, nenarušené průmyslovou činností, rozvíjí ve prospěch přírody i lidí.
 
„Společně s manželkou Rosalindou jsme na myšlenku zřídit hotel podobného typu přišli postupně před nějakými třiceti lety,“ vzpomíná dobrou češtinou pan Tessman. „Manželka získala pozemky a my stáli před úkolem postavit si tady obydlí. Pak jsme ale uvažovali, co budeme dělat a z  rodinného domu se začal rodit rodinný wellnes hotel. Zkušenost mě naučila, že nejlépe se člověk cítí tam, kde je co nejméně umělých stavebních prvků. Proto je náš dům stavěn v souladu s přírodními zákonitostmi a s použitím místních materiálů.“
 
Dřevo, jíl, pálená hlína a další ryze přírodní materiály byly stavebními prvky domu, který posléze obstál v náročných podmínkách schvalování, aby získal státními úřady uznaný certifikát „Biohotel“ – jako úplně první budova tohoto typu v Rakousku.
 
A proč právě Archa? „Archa je řecky začátek,“ vysvětluje pan Tessman, „člověk by se měl obracet ke své duši, ke svým kořenům – začátek, který by měl ohraničit naše špatné návyky v životním stylu i třeba ve stravování. To je naše filozofie – to chceme učit i naše hosty.“
 
A propos stravování. O kuchyni se v Arše stará paní Rosalinda. Její kulinářské výtvory z ryze bio potravin si už získaly příznivce nejen v hotelu a nejen v Rakousku. Její knihy o zdravém vaření se dobře prodávají všude v německy mluvících zemích a zdejší bohaté snídaně či společné večeře majitelů s hosty patří k nezapomenutelným kulinářským zážitkům.
 
Ve smyslu zdraví těla i duše, harmonie člověka a okolní přírody přetváří pan Tessman i okolí biochalupy. Procházkové trasy zavedou návštěvníka k pramínkům zdravé vody, k místům na nichž byly odrušeny patogenní zóny i na místa s kouzelným rozhledem. Zdejší region nabízí mnoho tajuplného z minulosti. Norikové, kteří zde odpradávna žili byli totiž proslulí nejen výrobou mečů s prý zázračnými vlastnostmi, ale i zvláštním způsobem života, ztracenou magií, s jejíž pomocí tvořili ostrov pokoje v jinak rozbouřeném moři evropského starověku. Když k tomu všemu připočtete fakt, že Korutany jsou nejslunečnějším místem Rakouska s téměř středomořským klimatem, zdejší průzračný vzduch a okolní rodinné farmy, které nabízejí domácí sýr, máslo i chléb, dozajista vám vyjde, že Saualpy stojí za návštěvu.
 

Další články

O nás

Relaxace.cz je web, který Vám pomáhá s relaxací. Začali jsme sekcí masáže, kde pomáháme najít vhodné maséry. Připravujeme i lázně. lázeňské pobyty, kurzy relaxačních technik a wellness. 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.relaxace.cz pište na info@relaxace.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference