Cestujete? Zlepšete své jazykové znalosti!

28. 02. 2013, Cestování

Cestujete? Zlepšete své jazykové znalosti!

Nejlepší předpoklady ke zdokonalení svých jazykových znalostí mají právě ti, kteří cestují. Jen opravdu vzácně se v zahraničí domluvíte česky, jste proto postaveni před možnost domlouvat se během vaší dovolené rukama nohama nebo se naučit alespoň nějaké fráze a snažit se jazyk při interakci s místními používat. Při návštěvě cizí země je navíc každý ke studiu mnohem více motivovaný a jazyk se učí většinou rychleji než doma. A jak ze své dovolené vytěžit co možná nejvíce i po jazykové stránce?

1) Začněte se jazykově vybavovat už doma Jste-li pro jazyk vaší destinace nováčkem, pak se alespoň naučte základy, abyste pak během vaší cesty měli na čem stavět. Pořiďte si obyčejnou učebnici a slovník, které pro vás budou dobrým začínajícím bodem. Během samostudia si můžete vytvořit vlastní konverzační příručku. Pokud se cizí jazyk už nějakou dobu učíte nebo pokud své základy získáte rychle, zkuste své znalosti například použít v praxi na online chatu, kde si budete moci virtuálně povídat s rodilími mluvčími, nebo se alespoň v daném jazyku koukejte na televizi.

2) Po příjezdu do destinace: poslouchejte a začínejte mluvit Buďte aktivním posluchačem všude, kam půjdete. Ač to vyžaduje opravdu hodně soustředění, je to pro naučení se nového jazyka absolutně nezbytné. Sami po chvíli poznáte, že začnete pochytávat slovní zásobu a fráze i v praxi. Dále se můžete začít zkoušet vyjadřovat, začněte s úplně jednoduchými větami, jako mluví děti. Jelikož je vaše slovní zásoba limitovaná, zkuste se vyjadřovat jak nejprostěji můžete. Nemějte strach vyslovit frázi jen kvůli tomu, že se bojíte chyb. Chybami se člověk učí a v tomto případě vám nakonec i dodají sebevědomí.

3) Jak své vyjadřovaní vybrousit Je důležité, abyste se při nácviku jazyka vyhýbali turistickým místům, kde budou na turisty zvyklí i místní. Zkuste jít na večeři do lokálního podniku, kde třeba i nakonec použijete své znalosti a trochu si popovídáte. A pokud nejste zrovna ten typ, který lehce navazuje konverzaci, běžte přes den na trhy a smlouvejte o ceny. Nejen že vás to posune o krok dál ve vašich konverzačních dovednostech, ale také díky smlouvání v rodilé řeči získáte příznivější ceny. Večer zase můžete vyrazit do místního baru na skleničku, trocha alkoholu vám navíc může rozvázat jazyk.

4) Nezapomeňte, co jste se už naučili Není pochybu, že se v cizí zemi jazykově zdokonalíte. Nicméně je důležité, abyste pak všechno doma nezapomněli. Přihlaste se na jazykový pobyt v okolí vašeho bydliště, pokračujte v samostudiu nebo se zkuste alespoň občas v daném jazyku koukat na televizi nebo číst alespoň jednoduché knížky. Pokud se chcete zlepšit ještě více a za krátkou dobu, využijte možnosti jet na jazykový pobyt v zahraničí, například se společností ESL Jazykové Pobyty. V rámci něj odjedete na několik týdnů do destinace, ve keré je váš jazyk mateřštinou, navštěvujete zde jazykovou školu, kde si procvičujete gramatiku i slovní zásobu s rodilími kvalifikovanými lektory, a ve volném čase máte možnost jazyk používat s místními v praxi nebo se můžete účastnit organizovaného programu s ostatními mezinárodními studenty, se kterými budete samozřejmě mluvit jazykem, kterým se učíte.

Studium cizího jazyka během cestování je velmi efektivní, jelikož je celý proces učení velmi interaktivní a mnohem zábavnější, než když sedíte ve třídě a ke studiu si připadáte svým způsobem nuceni. Čím víc se proto budete během vaší cesty soustředit na studium jako na zábavnou zkušenost, kterou si užíváte, tím více z vašeho studia vytěžíte.

O nás

Relaxace.cz je web, který Vám pomáhá s relaxací. Začali jsme sekcí masáže, kde pomáháme najít vhodné maséry. Připravujeme i lázně. lázeňské pobyty, kurzy relaxačních technik a wellness. 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.relaxace.cz pište na info@relaxace.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference