Kitesurfing, kiteboarding

25. 06. 2012, Kiteboarding

Kitesurfing - ta pravá relaxace s drakem u moře.

 

Kitesurfing se stává oblíbenějším, než je windsurfing. Je jednodušší. Je menší a lehčí. Je sexy a pohyb na vlnách může být pekelně rychlý. Navíc - s kitem se dá fungovat jak na vodě (v ČR máme pár ploch, kde se kitesurfing dá provozovat), tak v zimě na sněhu a případně i s vozíkem na trávě - jen to při větších rychlosxtech trochu háže.

 

Nyní osobní příběh proč kite:

Vyzkoušel jsem před 4 lety kitesurfing. Bylo to v německém klubu Aldiana Djerba Beach v Tunisku - na ostrově Djerba.

Představte si - teplé moře - ale stejně Vám dají pro všechny případy neoprén. Instrukce v němčině - no co už. Mimochodem - "lenken, lenken!" neznamená "doleva, doleva", jak jsem si tenkrát myslel, ale ůřiď, řiď!" - myšleno ovládej Tvůj kite, tvého draka.

Protože bylo před sezónou, měli jsme nejen stabilní vítr, ale i ideální mělké místo sami pro sebe. Tedy dva instruktoři a tři účastníci.

Napřed jsme se učili na břehu ovládat draka - malého dráčka. Základ je naučit se s ním létat "osmičky" a opisovat tu větší, tu menší osmičky. Jakmile to člověk trochu zvládnul, tak nás pustili do moře s trochu větším drakem. Vybaveni jsme byli, pokud si dobře vzpomínám, úvazy - jako horolezci.

Hlavní je stále sledovat svého draka. Což je náročné mít hlavu stále vyvrácenou - tak jsme to vyřešili "po česku" - lehnout si na hladin a dívat se nahoru - na draka. Němečtí instruktoři se trochu divili - ale pak uznali, že to pravidlům, ani nepsaným pravidlům, neodporuje.

Nejlepší bylo nechat se táhnout drakem po hladině. Super pocit, to se prostě musí zažít :-).

Aleš

 

 

 

 

 

 

 

 

Další články

O nás

Relaxace.cz je web, který Vám pomáhá s relaxací. Začali jsme sekcí masáže, kde pomáháme najít vhodné maséry. Připravujeme i lázně. lázeňské pobyty, kurzy relaxačních technik a wellness. 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.relaxace.cz pište na info@relaxace.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference