Krásný úsměv

Mechaničtí pomocníci
 
Kromě zubního kartáčku existují i jiní pomocníci např. mezizubní kartáček, dentální nit, párátko. Důležité je také správné zvolení těchto pomůcek. Kartáček by měl být se středně tvrdými nebo měkkými štětinami na koncích dobře zaoblenými. Mezizubní kartáčky čistí mezizubní prostory, krčky zubů, úzký prostor mezi dásní a mezičleny zubního můstku.
 
Správná technika a délka čištění
 
Zvolená technika by měla odpovídat věku daného člověka a jeho stavu chrupu. Malým dětem stačí stírací technika, u dospělých je třeba provádět tzv. vibrační kombinovanou techniku doporučovanou zubními lékaři. Zuby je třeba čistit alespoň tři minuty a to nejméně dvakrát denně. Nejlépe po každém jídle.
 
Krvácení z dásní
 
Pokud si dásně při čištění vyloženě neporaníte a přesto vám při něm krvácejí, bývá to příznakem zánětu dásní. V takových případech se poraďte s lékařem, ale rozhodně není řešení vynechat pravidelnou ústní hygienu.
 
Zubní pasta – základ všeho
 
Nejdůležitější je aby zubní pasta, kterou používáte obsahovala fluor. Ostatní složky ,které jsou přidávány se považují za doprovodné a pomocné při jiných obtížích, jako je parodontóza, zubní kámen apod.
 
Ostatní prevence
 
Kromě pravidelné ústní hygieny, byste měli dvakrát do roku navštívit svého zubního lékaře. Dbejte na rozumnou konzumaci sladkostí a bramborových lupínků, které obsahují vařený škrob a ten je pro děti a jejich zuby horší než sladkosti. Zajistěte si potřebný přísun fluoridů, ať se jedná o doplnění potravinovými doplňky nebo samotnými potravinami ( mořské ryby, pravý čaj, tavené sýry a některé minerální vody ).
 
Starý mýtus, že jablko je dobré na noc, je mylný. Jablko nenahrazuje večerní čištění zubů, naopak obsahuje až 15 % cukru, které se přeměňují na kyseliny poškozující povrch skloviny.
 
Žvýkačka je dobrá podpora při ústní hygieně. Podporuje vzniku slin a tím zlepšuje očišťování povrchu zubů.
Složení skloviny a zuboviny může být ovlivněno geneticky. Na větší kazivosti zubů, na zánětu dásní a při vzniku parodontitidy se však podstatně větší měrou podílí již zmíněný zubní plak a jeho složení. Někdy může být citlivost podmíněna nízkou obranyschopností organizmu. Jeho usazování na zubech se dá předejít správným a pravidelným dodržováním ústní hygieny.
 

O nás

Relaxace.cz je web, který Vám pomáhá s relaxací. Začali jsme sekcí masáže, kde pomáháme najít vhodné maséry. Připravujeme i lázně. lázeňské pobyty, kurzy relaxačních technik a wellness. 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.relaxace.cz pište na info@relaxace.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.