Objevujeme naše lázně: Bechyně

Slatina, dovážená z nedalekých Komárovských blat je hlavním přírodním léčivým zdrojem zdejších lázní. Komplex lázní je umístěn v klidném prostředí na okraji města. V areálu lázní se nachází několik budov, které poskytují hostům ubytování různých kategorií. Centrem lázeňského areálu je nově vybudovaný lázeňský hotel Olga, ve kterém se nachází přijímací kancelář i recepce. Najdete tu také moderní ubytování i pro nejnáročnější klientelu.
Nejstarší dosud známá tištěná zpráva o Libušiných lázní v Bechyni pochází z roku 1730. Bechyňské lázně až do roku 1816 náležely k "Panství bechyňskému". Vynikající léčebné výsledky Libušiných lázní zaznamenali i význační pražští lékaři a profesoři. Na jejich popud se v Praze utvořilo družstvo, které zakoupilo v roce 1884 lázně za 11.000 zl. a upravilo lázně tak, aby vyhovovaly všem požadavkům balneologickým i hygienickým.
Na přelomu 19. a 20. století docházelo k častým změnám majitelů. V roce 1912 byla v lázních zavedena nucená správa města Bechyně. V roce 1923 se stal majitelem Libušiných lázní v Bechyni nad Lužnicí pan Josef Krátký, který v r. 1934 nechal vybudovat novou hlavní budovu v moderním stylu třicátých let a rozšířil objekt Šárka o nové severní křídlo. Již v této době je v lázních využíván přírodní léčivý zdroj slatina, která se do lázní Bechyně dováží z nedalekých nalezišť.
V roce 1948 byly lázně znárodněny a od roku 1957 spadaly bechyňské lázně pod ministerstvo zdravotnictví. Tehdy došlo k jejich přejmenování z tradičního názvu Libušiny lázně na Československé státní lázně Třeboň, léčebna Bechyně.
Od roku 1992 jsou Lázně Bechyně s.r.o. nestátním zdravotnickým zařízením, které se specializuje na léčbu a rekondici pohybového ústrojí. Jako přírodní léčivý zdroj se využívá slatina, bohatá pryskyřnatými a aromatickými látkami, kterou lázně těží z vlastního rašeliniště na Komárovských blatech. Nová etapa Lázní Bechyně se začala psát v roce 2003, kdy došlo k uvedení do provozu nového lázeňského domu Olga, který se stal moderním centrálním léčebným a ubytovacím objektem.
Nejmodernější léčebné metody a individuální péče zkušených a ochotných pracovníků věnovaná každému klientovi lázní přispívá ke známé oblibě léčebných pobytů v Lázních Bechyně.
 
www.laznebechyne.cz

O nás

Relaxace.cz je web, který Vám pomáhá s relaxací. Začali jsme sekcí masáže, kde pomáháme najít vhodné maséry. Připravujeme i lázně. lázeňské pobyty, kurzy relaxačních technik a wellness. 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.relaxace.cz pište na info@relaxace.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.