Objevujeme naše lázně: Klimkovice

Lázeňský areál Sanatorií Klimkovice se rozkládá v lesnaté krajině na úpatí Nízkého Jeseníku, v krásné přírodní scenérii s výhledem na panorama Beskyd. Vyhledáván je lázeňskými hosty především pro léčebné koupele ve zdejší unikátní vodě, tzv.“solance“, která má všestranné léčivé účinky na lidský organismus. Napomáhá při léčbě pohybového ústrojí, nemocí neurologických i gynekologických, a příznivě též působí na cévní systém.
Na přelomu 50. a 60. let probíhal na celém území Ostravského kamenouhelného revíru rozsáhlý geologický průzkum, při němž se uskutečnilo několik hlubinných vrtů v okolí Polanky, Staré Bělé a Jistebníku. Vrty odhalily v hloubce 300 – 400 m rozsáhlá ložiska sedimentů nasycených vodou, jejíž rozbor ukázal, že obsahuje velké množství minerálů, především jódu a brómu, v množství až 52 mg/1 litr, což je největší množství v Evropě. Sanatoria Klimkovice slouží hostům a klientům od roku 1994. Svým moderním pojetím se zcela vymykají představě klasických lázní. Komplex architektonicky pozoruhodných budov, obklopených rozlehlou parkovou zahradou, nabízí komfort bezbariérového prostředí. Pod jednou střechou zde naleznete vše, co klient k léčení, odpočinku a společenskému vyžití potřebuje. Velkorysost a současně útulnost je hlavní dojem, který si návštěvníci odnášejí. Lázně nabízejí služby na nejvyšší úrovni a krásné prostředí k tomu značnou měrou přispívá. Komplex lázeňského areálu tvoří dvě lázeňské léčebny a hospodářská budova, navzájem propojené podzemním koridorem.
Lázeňská péče V Sanatoriích Klimkovice má výrazné rehabilitační zaměření, které je spojeno s maximálním využitím místního přírodního léčivého zdroje - jodobromové solanky, aplikované formou koupelí a inhalací.
Léčebné procedury jsou poskytovány v samostatném www.sanatoria-klimkovice.cz/index.php?id=0105"rehabilitačně – balneologickém bloku, který navazuje na část ubytovací a stravovací.

O nás

Relaxace.cz je web, který Vám pomáhá s relaxací. Začali jsme sekcí masáže, kde pomáháme najít vhodné maséry. Připravujeme i lázně. lázeňské pobyty, kurzy relaxačních technik a wellness. 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.relaxace.cz pište na info@relaxace.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.