Poslouchejte poplašné signály organismu

Míváte nateklé lymfatické uzliny na krku, více než čtyři nachlazení za rok, opary nebo plíseň na nohou? Zřejmě je napaden váš imunitní systém.
Důvod, proč vaši vlastní ničitelé infekcí usnuli je prostý. Pijete málo vody, zato však příliš coly, kávy a alkoholu. Sliznice vysychají a jejich citlivá obranná tělíska umírají. Pomoc je jednoduchá. Vypijte denně dva litry tekutin a třikrát denně jezte ovoce a zeleninu. Nejlepší jsou citrusové plody, červená paprika a kiwi. Mají hodně vitaminu C a posilují obranyschopnost.
Bolí vás po jídle žaludek? Trpíte často průjmem, nebo naopak zácpou? Vaše trávení je pravděpodobně vyvedeno z rovnováhy.
Nejčastějším důvodem bodání v žaludku je přílišný spěch. Jezte tedy pomaleji, každé sousto dobře rozžvýkejte a místo dvou bohatých jídel denně snězte raději pět menších. To by mělo potíže zmírnit. Pokud tlak v žaludku trvá déle než týden, může jít o nervové podráždění žaludku nebo o zánět žaludeční sliznice. Léčení těchto problémů patří do rukou lékaře. Proti zácpě pomáhá strava bohatá na vlákninu, jako je ovoce nebo saláty. Při průjmu může jít o podrážděné střevo, infekci vyvolanou zkaženým jídlem nebo o alergii. Nějakou dobu se vyhýbejte potravinám, které z těchto potíží podezíráte a uvidíte. Po více než třech dnech průjmu spojeného s horečkou platí pravidlo - ihned k lékaři.
Bušení v hlavě šířící se od týla k čelu, bolesti na jedné straně hlavy, přecitlivělost na světlo a nevolnost?
Přetížení, starosti a špatné držení těla, to jsou nejčastější příčiny bolestí hlavy. První pomoc představují uvolňující cvičení. Zkontrolujte také, jak sedíte. Váš počítač může být umístěn příliš vysoko, nebo naopak příliš nízko a nutí vás ke špatnému držení těla. Pokud je příčinou bolestí napjaté svalstvo šíje, nebo chybné držení krční páteře, pomohou vám rehabilitační cvičení, léčba teplem a masáže. U migrény mohou být viníky sýry, čokoláda nebo červené víno. Lidé trpící migrénou by měli pečlivě dodržovat spánkový rytmus a nespat až do pozdního rána, tímto totiž stoupá nebezpečí záchvatů bolesti.
Cítíte tlak na močový měchýř, pálení při močení a v pochvě, bodavou bolest v zádech? Nejspíš jde o zánět močového měchýře, nebo ledvin.
Třeba jste jen snědla nebo vypila něco s močopudným účinkem, např. chřest, nebo bylinkový čaj. Pálení při močení může být také symptom infekce močových cest, nebo močového měchýře. Pokud vám nepomůže teplo a urologický čaj, domluvte si návštěvu u lékaře. Při bolestech zad spojených s horečkou, zimnicí a nevolností můžou být zanícené ledviny. Také v tomto případě jděte ihned k lékaři.
Špatně ráno vstáváte? Trpíte poruchami spánku, závratěmi, mžitky před očima a bušením srdce? Potom není něco v pořádku právě s vaším srdcem, nebo s krevním oběhem.
Nejčastějším důvodem bývá nedostatek pohybu. Ráno si proto zacvičte, osprchujte se střídavě studenou a teplou vodou a dejte si slanou snídani. Nepomůže-li to, jděte raději k lékaři. Máte-li totiž vápenaté usazeniny v tepnách, je srdce nedostatečně zásobováno krví a hrozí vám infarkt. Příčinou jsou tučná jídla, mnoho koření, alkohol, nedostatek hořčíku, vysoký krevní tlak a stres.

O nás

Relaxace.cz je web, který Vám pomáhá s relaxací. Začali jsme sekcí masáže, kde pomáháme najít vhodné maséry. Připravujeme i lázně. lázeňské pobyty, kurzy relaxačních technik a wellness. 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.relaxace.cz pište na info@relaxace.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference