Zacvičte si pilates – doma!

A další výhoda tohoto cvičení? Nezatěžuje klouby, a vlastně nemá na vaše tělo žádné negativní výsledky! Před tím, než ho vyzkoušíte s trenérem ve fitcentru, můžete ho otestovat i doma…
 
 
PROTAHOVÁNÍ PASU
 
Postavte se s nohama na úrovni boků. Oběma rukama popadněte ručník, paže propněte a natáhněte vpřed. Pak je pomalu posouvejte až nad hlavu. Z této pozice se pak uklánějte doprava (pozor: ramena musí zůstat na svém místě!), dokud to jde. Pokud vám se ale levá noha začne zvedat ze země, přestaňte. Už jste se dostala moc daleko. Vraťte se zpět a opakujte na levou stranu.
 
 
PROTÁČENÍ BOKŮ
 
Posaďte se na podložku a zatáhněte bříško. Rukama se zapřete za tělem a zvedněte pokrčené nohy tak, jak to jde, abyste zvládla udržet rovnováhu. Zvedněte hlavu a dbejte na protažená záda. Poté nohy pomalu protahujte směrem od sebe. Vaše tělo by nyní mělo připomínat písmeno V. Nadechněte se a desetkrát „posuňte“ nohy doleva., pak opakujte na druhou stranu. Potom nohy spusťte o kousek níž a opakujte to celé se stejným počtem opakování. Nakonec vás čeká poslední stejná fáze, kdy už ale nohy jsou pouhých deset centimetrů nad zemí.
Pokud se vám zdá zpočátku ten cvik náročný, nechte nohy lehce pokrčené a opakování zredukujte pokaždé jen na šest.
 
 
KRIS-KROS
 
Položte se pohodlně na záda, ruce složte pod hlavu a nohy pokrčte k hrudníku. Hlava s rameny zvedněte z podlahy. Natáhněte nohy tak, aby svíraly s podlahou úhel 45 stupňů (prsty u nohou ale směřují k hlavě) a zvedněte a protočte hlavu s rameny tak, aby se levé rameno dotklo pravého kolene. Vydržte dvě doby, pak vystřídejte strany. Zopakujte čtyřikrát, poté několikrát s výdrží jen jednu dobu.
Upozornění: vaše záda, boky a hýždě jsou po celou dobu na zemi!
 
 
„OŘEZÁVÁNÍ“ PASU
 
Lehněte si na levý bok, hlavu opřete o vaši levou ruku a pravou se opírejte před hrudníkem. Pozor: neprohýbejte své tělo! S nádechem vtáhněte bříško a s výdechem zvedněte nohy ze země, jak jen to jde. Počítejte do čtyř a spusťte je jen kousíček nad zem. Na každou stranu opakujte osmkrát.

O nás

Relaxace.cz je web, který Vám pomáhá s relaxací. Začali jsme sekcí masáže, kde pomáháme najít vhodné maséry. Připravujeme i lázně. lázeňské pobyty, kurzy relaxačních technik a wellness. 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.relaxace.cz pište na info@relaxace.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference